Chovatelská stanice BOHEMIA OPUS bedlington teriér

Popis plemena

Bedlington teriér je středně vysoký, půvabný představitel anglických teriérů, s typickou linií hřbetu a pohybem připomínající svým zjevem ovečku. Dnes se chová spíše už jen jako společenský pes.

Bedlington teriér je skvělý rodinný pes chován v bytě nejlépe se zahradou. Pro venkovní chov je naprosto nevhodný. Velmi vhodný pro alergické lidi, nelíná!! Každé dva až tři měsíce je nutná úprava srsti střihem. 

Bedlington je přátelský k lidem a jemný k dětem, hlídá své páníčky a své teritorium, pokud je to nezbytně nutné. Dobře se cvičí, aniž by ztratil něco z teriérů.

Jeho výška by měla být kolem 41 cm v kohoutku a váha mezi 8–11 kg.

Bedlington je zřejmě nejelegantnější vznešené a ušlechtilé plemeno mezi psy a nikdy vás nezklame. Vyniká velkým temperamentem, roztomilým vzhledem, veselou povahou a úžasným ohonem. Hodí se pro všechny věkové kategorie. Miluje procházky a pohyb.

Teriéři se dožívají často vysokého věku až 16 let, proto chceme od nových majitelů, aby pejsci mohli důstojně dožít v jejich rodinném kruhu. Bedlingtoni se dají vychovávat pouze pozitivní technikou, jinak by z nich nebyli tak úžasní tvorové. Naše bedlinky s námi jezdí skoro všude i na dovolenou.

Výchova

Nejlepší výchova štěňat je přímo v obývacím pokoji, kde jsou středem pozornosti celé rodiny, pak budou zvyklé na všechny možné zvuky vysavače, robota v kuchyni, televize, kocoura, dětí, …


 

Pro budoucí majitele

Otázky na budoucí majitelé. Než někomu svěříme štěňátko z naší chovné stanice, tak se vyptáváme na spousty i podrobnějších otázek. Chceme vědět, v jakém prostředí by štěně vyrůstalo, zda mají zahradu, zda mají s chovem zkušenosti, zda již pejska vychovávali, zda s ním počítají i na další léta a další. Někteří lidé to bohužel berou velmi osobně, až se cítí uraženě, ale nezlobte se, neptáme se ani na vaše číslo účtu ani na číslo vašich bot. Jde nám o budoucí život našeho štěňátka. Prostě bez těchto základních informací vám nemůžeme naše štěňátko – srdeční záležitost svěřit. Jde nám především a jen o jeho blahobyt a budoucnost.

 

Na čem chovatelé, kteří vám prodají levné štěně nejvíce ušetří?

  • Především na krytí. Nakryjí za nejlevnější cenu, bez ohledu na kvalitě otce štěňat. Matka štěňat většinou nemá ani žádný šampionát a jiné výstavní úspěchy.
  • Jedině na výstavách nejvíce ušetří, protože vychodit jeden šampionát není legrace a dnes to kolikrát není ani o nejlepším psu výstavy, ale o mnoha konstelacích a velkém štěstí. Jak jsme již psali výše, mohou vyjít výstavy i na statisíce, pokud sjíždí i zahraniční.
  • V neposlední řadě šetří i na veterinárním vyšetření, dávají jen strohé základní vakcíny atd. U takových množitelů spíše nenajdete veterány, protože jsou pro ně neproduktivní (nepotřební) a vyžadují nemalé finance, a proto se jich na stáří rychle zbaví!!